پرسش‌های متداول

در این قسمت پرسش‌های متداول کاربران و پاسخ آنها جمع‌آوری شده است. پرسش شما ممکن است مشابه پرسش‌های سایر کاربران محترم باشد. چنانچه هرگونه سوالی در مورد محصولات و خدمات ببین‌‌وبخر دارید، می‌توانید روی سوال مورد نظر خود کلیک کنید و پاسخ آن را در قسمت مربوطه ببینید.

در صفحه اصلی سایت، در قسمت بالا سمت چپ بر روی گزینه «ثبت نام» کلیک کنید. در کادر مربوطه شماره موبایل خود را وارد کنید. یک رمز عبور برای حساب کاربری خود وارد کرده و بر روی گزینه «ثبت نام» در پایین همان کادر کلیک کنید تا حساب کاربری‌ شما ایجاد شود.

بله، حتما قبل از خرید باید حساب کاربری‌تان را به روش بالا ایجاد کنید.

ابتدا از قسمت «ورود» به حساب کاربری خود وارد شوید. کالای مورد نظرتان را در «سبد خرید» اضافه کنید و روی گزینه «تکمیل فرایند خرید» کلیک کنید. آدرس و اطلاعات شخص تحویل‌گیرنده را به‌طور‌کامل وارد کنید. سپس برای ثبت نهایی سفارش پرداخت آنلاین را انجام دهید تا سفارش شما ثبت نهایی شود.

در قسمت ورود، در انتهای کادر بر روی گزینه «بازیابی رمز عبور» کلیک کنید. شماره موبایل خود در کادر مربوطه وارد کنید. پس از دریافت پیامک می‌توانید رمز عبور جدید تعریف کنید.

خیر، در حال حاضر امکان ثبت سفارش به‌صورت تلفنی میسر نیست.

وارد حساب کاربری خود شوید. در منوی کاربری، بر روی گزینه «سفارش‌ها» کلیک کنید. در این قسمت با کلیک بر روی سفارش مورد نظر می‌توانید ببینید که سفارش شما در چه مرحله‌ای قرار دارد.

اگر سفارش مورد نظر شما هنوز در «مرحله پردازش و آماده‌سازی» باشد، می‌توانید با کلیک بر روی گزینه «لغو سفارش» آن را کنسل کنید. در صورتی که سفارش شما ارسال شده باشد، امکان تغییر وجود ندارد. در صورت کنسلی، مبلغ پرداخت شده توسط مشتری حداکثر ظرف 48 ساعت کاری به اعتبار حساب کاربری وی اضافه می‌شود تا امکان ثبت سفارش جدید برای او میسر شود. در صورت انصراف قطعی از خرید نیز می‌تواند با ورود به قسمت کیف پول، درخواست «استرداد وجه» بزند تا مبلغ به حساب وی واریز شود.

پس از تحویل گرفتن کالا، شما حداکثر 24 ساعت وقت دارید تا با پشتیبانی سایت تماس بگیرید.

خیر، از طریق حساب کاربری امکان‌پذیر نیست. برای تغییر شماره موبایل حتما باید با پشتیبانی سایت تماس بگیرید.

وارد حساب کاربری خود شوید. در منوی کاربری، بر روی گزینه «سفارش‌ها» کلیک کنید. سفارش مورد نظر خود را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید تا باز شود. سپس با زدن دکمه‌ی «ثبت نظر» دیدگاه خود را در مورد کالای خریداری شده درج کنید و منتظر بمانید تا از طرف سایت تأیید شود.

بله، تا زمانی که سفارش شما در «مرحله‌ی پردازش و آماده‌سازی» باشد، می‌توانید آدرس آن را ویرایش کنید. در این خصوص حتما باید با پشتیبانی سایت تماس بگیرید.

در صورت بروز هرگونه مشکلی در روند ارسال کالا، تأخیر احتمالی در اولین فرصت از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌شود.

بله، هنگام ثبت سفارش می‌توانید نام و آدرس آن شخص را در سفارش وارد کنید.

گاهی پیش می‌آید که به دلیل اختلال در عملیات‌های بانکی انتقال وجه به‌صورت ناقص صورت می‌گیرد. در این مواقع، وجه به‌صورت خودکار ظرف 72 ساعت آینده مجددا به حساب شما بازمی‌گردد. پس نگران نباشید. نکته مهم بعدی این است که در هنگام واریز آنلاین وجه، پس از وارد نمودن مشخصات کارت، در صفحه بعد حتما روی گزینه «تکمیل فرایند خرید» کلیک کنید تا مجددا به صفحه‌ی سایت بازگردید و کد پیگیری سفارش را دریافت کنید. درغیراینصورت، چرخه انتقال وجه ناقص خواهد بود و سفارش شما ثبت نمی‌شود.

خیر، ثبت سفارش تنها منوط به واریز وجه به‌صورت آنلاین خواهد بود.

ارسال سفارشات به‌صورت عادی در تهران ظرف حداکثر 48 ساعت کاری و در شهرستان‌ها ظرف حداکثر 72 ساعت کاری صورت می‌گیرد. در‌صورتی‌که مشتری گزینه ارسال اکسپرس سفارش را انتخاب کند، در تهران با پیک ظرف مدت 24 ساعت کاری تحویل داده خواهد شد. در شهرستان‌ها ارسال سریع سفارش با پست پیشتاز انجام می‌شود و ظرف حداکثر 48 ساعت کاری به دست مشتری خواهد رسید.

ارسال سفارشات بالای سیصد هزار تومان بدون پرداخت هزینه و رایگان انجام می‌شود.

شما می‌توانید سفارش خود را در هر ساعتی از شبانه‌روز ثبت کنید، حتی اگر روز تعطیلی باشد.

در‌صورتی‌که مشتری گزینه ارسال اکسپرس سفارش را انتخاب کند، در تهران با پیک ظرف مدت 24 ساعت کاری تحویل داده خواهد شد. در شهرستان‌ها ارسال سریع سفارش با پست پیشتاز انجام می‌شود و ظرف حداکثر 48 ساعت کاری به دست مشتری خواهد رسید.

خیر، در صورت انتخاب کالای جدید سفارش جدیدی برای آن ثبت کنید.

وارد حساب کاربری خود شوید. در منوی کاربری، بر روی گزینه «سفارش‌ها» کلیک کنید. در این قسمت می‌توانید سوابق سفارشات خود را مشاهده کنید.

ابتدا به بخش «پرسش‌های متداول» مراجعه کرده و سوال خود را جستجو کنید. اگر در مورد قوانین و شرایط استفاده از خدمات سوالی دارید، می‌توانید به قسمت قوانین و مقررات سایت رجوع کنید و پاسخ خود را بیابید. در‌غیر‌اینصورت با شماره‌های پشتیبانی تماس بگیرید.

اگر کالای شما جزء کالاهای آسیب‌پذیر باشد، می‌توانید آسیب‌دیدگی در حمل‌و‌نقل را حداکثر 24 ساعت پس از دریافت کالا به پشتیبانی فروشگاه اطلاع دهید. لطفا بخش کالاهای آسیب‌پذیر را مشاهده کنید.

یکی از اصول اولیه در فروشگاه ببین‌و‌بخر اصل مشتری‌مداری و رضایت مشتریان است و تمام تیم‌ها همواره در تلاش هستند تا سفارشات به‌صورت مطلوب و شایسته به دست مشتریان برسد. با‌این‌حال، این امکان وجود دارد که در روند تحویل کالا مسائلی پیش بیاید که اجتناب‌ناپذیر است. در چنین مواردی تیم خدمات پس از فروش ببین‌و‌بخر تمهیداتی را اندیشیده است تا در چارچوب قوانین، پاسخگوی این دست از مسائل باشد. لطفا به قوانین بازگشت کالا رجوع کنید.

چنانچه کالای شما در لیست کالاهای آسیب‌پذیر بود و بعد از باز کردن سفارش خود با هرگونه شکستگی، تغییر شکل غیرعادی، لب‌پرشدن و ... مواجه شدید، شما حداکثر 24 ساعت وقت دارید تا با پشتیبانی سایت تماس بگیرید. همکاران ما مسئله مطرح شده را به تیم خدمات پس از فروش ارجاع می‌دهند تا بررسی شود. پس از بررسی توسط کارشناسان، نتیجه به اطلاع شما خواهد رسید. لطفا قوانین بازگشت کالا را مطالعه کنید.

بله، شما می‌توانید در صورت مشاهده مغایرت با پشتیبانی سایت تماس بگیرید.

شما حداکثر 24 ساعت وقت دارید تا مسئله را به پشتیبانی فروشگاه اطلاع دهید.