کادو ولنتاین چی بخرم؟ پیشنهادهایی برای هدیه روز عشق

ارسال توسط : ندا مظفری / در : 12 دی 1399 /

هدیه روز عشق از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا ولنتاین دومین روز خاطره‌انگیز و مهم در دنیا بعد از تعطیلات سال نو است! در روز عشق رسم است که افراد علاقه خود را با تبادل هدایای عاشقانه معنی‌دار به شریک زندگی‌شان نشان می‌دهند. این یک سنت است که به قرن چهاردهم میلادی در انگلستان برمی‌گردد. انگلیسی‌ها در آن زمان با مبادله جملات و کلمات شیرین عاشقانه و هدیه این روز را جشن می‌گرفتند. در قرن پانزدهم، این سنت به فرانسه رسید. شارل دورلئان به معشوقه‌اش کلماتی عاشقانه را در قالب کارت ولنتاین با یک قلب تزئینی هدیه کرد. بعدها در قرن نوزدهم، یک مجسمه فرشته با دو بال سفید نیز به این هدیه افزوده شد. ارزش این هدیه به یادآوری عشق میان دو نفر و ساختن خاطراتی شیرین است.

حتی اگر شما استاد انتخاب هدیه در فامیل باشید، یافتن هدیه مناسب و شایسته برای همسرتان در روز عشق می‌تواند چالش بزرگی باشد. سوال بزرگی که مطرح می‌کنید این است که کادوی ولنتاین چه چیزی بخرم؟ حتما تاکنون راجع به هد‌یه‌های اصلی و کلاسیک روز عشق چیزهای مختلفی را شنیده‌اید، اما ما در این مقاله می‌خواهیم شما را با هدایای اصلی ولنتاین مردانه و زنانه از زمان تولد این روز در دنیا و مفهوم هرکدام آشنا کنیم. مسلما اینکه بدانید هرکدام از انتخاب‌های شما برای هدیه ولنتاین نماد چیست و چه مفهومی دارد، لطف زیادی دارد. چه این اولین روز عشق شما باشد و چه یک روز عشق شادی‌بخش دیگر، هدایای پیشنهادی ما می‌تواند همسر شما را ذوق‌زده کند. چه همسرتان عاشق جنگ ستارگان باشد و چه در آشپزی طوفان به پا کند، در لیست زیر مطمئنا چیزی هست که نظر او را جلب کند.

کارت هدیه روز عشق

اولین و مهم‌ترین هدیه کلاسیک روز ولنتاین یک کارت است. اولین کارت‌های هدیه روز عشق را دوک دورلئان در قرن پانزده میلادی از زندان برج لندن برای بانوی مورد علاقه‌اش در فرانسه فرستاد. این کارت‌ها در قالب نامه‌هایی با دست خط خود او بودند که حاوی احساسات پاک و حرف‌های عاشقانه او بود. مورخان این نامه‌ها را اولین کارت‌های هدیه ولنتاین در دنیا نامیده‌اند. پس اولین کارت‌های روز عشق با دست ساخته می‌شد، اما طولی نکشید که کارت‌پستال‌ها جای آنها را گفتند. امروزه حتی بسیاری از مردم کارت‌های مجازی را برای یکدیگر ارسال می‌کنند. بر روی این کارت می‌توانیم یک کلمه یا جمله عاشقانه، قطعه‌ای شعر عاشقانه کوتاه یا نوشته‌ای متفاوت و شخصی بنویسیم. این کارت میان همسران، دوستان و اعضای خانواده رد و بدل می‌شود. تعداد کارت‌های ولنتاین ارسال‌شده در روز عشق در سراسر جهان یک میلیارد تخمین زده شده است.

عروسک خرس پولیشی

انتخاب عروسک خرس برای هدیه روز عشق یک حکایت تاریخی دارد که دانستن آن شاید برایتان جالب باشد. از دوران ماقبل تاریخ تا اوایل قرون وسطی، خرس یک شخصیت اصلی در افسانه‌های اروپایی است. خرس هم پادشاه حیوانات است و هم به‌خاطر رفتار، هوش و احساسات خود نزدیک‌ترین حیوان از لحاظ شباهت به انسان می باشد. در اروپای میانه، در کارناوال‌ها مردان برای خوشنودی زنان لباس خرس می‌پوشیدند. خرس در طول سالیان به نمادی از «عشق عظیم» تبدیل می‌شود. آخرین ردِ پای این عشق عظیم خرس عروسکی است که عاشقان امروز آن را در روز ولنتاین مبادله می‌کنند.

جعبه شکلات

در سال 1861، ریچارد کادبری در آمریکا برای اولین بار جعبه‌ای را به شکل قلب برای ارائه شکلات‌های روز عشق درست کرد. موفقیت او به حدی بود که سنت جدیدی در هدیه روز عشق ایجاد کرد و بسیاری از کارخانه‌های شکلات‌سازی در دنیا از آن ایده گرفتند. هر ساله نزدیک به چهل میلیون جعبه شکلات در روز ولنتاین در سراسر جهان اهدا می‌شود. اما چرا در روز ولنتاین شکلات هدیه می‌دهیم؟ از نظر علم شیمی، شکلات حاوی مولکول‌هایی است که وظیفه ایجاد حس لذت را بر عهده دارند. این مولکول با نام علمی فنیل اتیل آمین یا «مولکول عشق» شناخته می‌شود که در واقع نوعی اندورفین است و باعث می‌شود تا با خوردن شکلات همان احساسی را داشته باشیم که در عشق تجربه می‌کنیم. کافئین موجود در شکلات نیز تقریبا همین کارکرد را دارد. این ماده قسمت‌های خاصی از مغز انسان را بیدار می‌کند که وظیفه ایجاد حس لذت را عهده‌دار هستند.

دسته گل

روز عشق نقطه شروع یک فصل جدید یعنی بهار است، فصل بازگشت به زندگی در گیاهان و گل‌ها! گل‌ها بیانگر احساسات ما هستند، به‌ویژه گل رز سرخ که نماد شور عشق و گل مورد علاقه الهه عشق، آفرودیت، است. پس ملکه گل‌ها در روز عشق گل رز است! هر ساله حدود50 میلیون گل رز در این روز زیبا عرضه می‌شود. در تمام دنیا، عاشقان ترجیح می‌دهند که گل رز قرمز را انتخاب کنند. رز سرخ نمادی از احساسات شعله‌ور آنها به‌سان شعله‌های آتش و خون سرخ رنگ است. گل‌فروشی‌ها و شرکت‌های طراحی باکس‌های هدیه انواع مختلفی از رزهای قرمز را از طبیعی گرفته تا مصنوعی و پارچه‌ای آماده می‌کنند تا برای این روز تقدیم نگاه عاشقان کنند. عده‌ای هم هستند که گل بنفشه، کاملیا، ارکیده و نرگس را انتخاب می‌کنند و متفاوت عمل می‌کنند.

شمع

شمع هدیه سنتی روز عشق نیست، اما دلائل زیادی برای انتخاب شمع به عنوان هدیه روز عشق وجود دارد. اولین مورد این است که با انتخاب شمع کمی از فضای هدایای کلاسیک ولنتاین فاصله می‌گیریم و متفاوت ظاهر می‌شویم. از این گذشته، انتخاب شمع یک دلیل عاشقانه نیز دارد که برای این مناسبت بسیار ایده‌آل است. اینکه نور شمع فضایی رمانتیک را برای زوج ایجاد می‌کند تا در کنار هم شامی خاطره‌انگیز میل کنند. گرمای شمع نمادی از عشق درونی و احساسات شعله‌ور انسان است. نگاه کردن به شمعی که سوزان و شعله‌ور است و مومی که به‌آرامی ذوب می‌شود، تحسین‌برانگیز است. علاوه‌ بر این، شمع‌های معطر حس عشق را دوچندان در انسان زنده می‌کنند. عطر روشی بسیار موثر برای برانگیختن عواطف و یادآوری خاطرات در طول زمان است. بوییدن عطر موجود در فضا حتی باعث بهبود عملکرد انسان می‌شود. پیاز بویایی بخشی از سیستم لیمبیک مغز است که با حافظه و احساسات ارتباط نزدیکی برقرار می‌کند. حتی از آن با عنوان «مغز احساسی» نیز یاد می‌کنند زیرا می‌تواند با خاطرات ما ارتباط مستقیم برقرار کند و در کوتاه‌ترین زمان پاسخ‌های حیرت‌انگیزی از مغز دریافت کند.

3 دیدگاه

آرزو احمدی
20 آذر 1398 ساعت 1:38 صبح

مقاله کاربردی و مفیدی بود.

یک پاسخ ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های الزامی با * مشخص شده اند