آموزش ساخت و الگوی عروسک پولیشی

ارسال توسط : ندا مظفری / در : 20 دی 1398 /

مرحله اول: انتخاب پارچه پولیشی مناسب

در ساخت عروسک‌ پولیشی اولین قدم انتخاب پارچه مناسب است. اگر سری به پارچه‌فروشی بزنید، با انبوهی از مدل‌های مختلف پارچه پولیشی روبه‌رو می‌شوید که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. سوال اینجاست که بر اساس چه فاکتورهایی باید پارچه پولیشی مورد نظرمان را انتخاب کنیم؟ اصولا بافت پارچه، لطافت و نرمی آن، پرزدار بودن یا نبودن، دوام در هنگام شستشو و ضدحساسیت بودن و غیره در انتخاب پارچه پولیشی نقش اساسی دارند. البته که قیمت نیز برای ساخت عروسک در تعداد بالا برای همه حائز اهمیت است. پارچه توشکا و نیوسافت از نظر تمام فاکتورهای ذکر شده در بالا کیفیت خوبی دارند و دارای رنگ بندی جذاب و لطافت فوق العاده‌ای هستند. این پارچه‌ها دوام و استقامت بالایی نیز در برابر شستشوی مداوم دارند و رنگ‌ثابت هستند. از نظر قیمت نیز بسیار مناسب‌تر از پارچه‌های پولیشی خارجی هستند و صرفه اقتصادی دارند.

اگر عروسک‌ساز سفارشی هستید یا فقط برای فرزندتان عروسک می‌دوزید، قطعا کیفیت پارچه برایتان در اولویت اول قرار دارد. پس پولیش‌ نانو را از قلم نیاندازید و از مزایای آن استفاده کنید. در حال حاضر پولیش نانو تنها پارچه‌ای است که کاملا ضدآلرژی است و برای پوست لطیف کودکان آسیبی ایجاد نمی‌کند. منافذ این پارچه به قدری ریز و پرتراکم است که هیچ آلودگی یا غباری از آن عبور نمی‌کند. همانطور که می‌دانید آلودگی‌ها در اثر نفوذ باکتری‌ها به داخل محیط تاریک و مرطوب الیاف داخل عروسک ایجاد می‌شوند. وقتی منفذی برای ورود آنها نباشد، بافت داخلی عروسک تمیز می‌ماند. پس طبیعتا پولیش نانو ارزش بسیار بالایی از لحاظ استانداردهای سلامتی و ایمنی دارد.

مرحله دوم: انتخاب الیاف عروسک‌سازی

از آنجایی که الیاف داخل عروسک محیطی مناسب برای رشد و نمو باکتری‌‌ها و قارچ‌ها هستند، باید حتما ضدحساسیت باشند. از‌این‌گذشته، این الیاف باید دارای خاصیت ارتجاعی باشند تا در اثر شستشو فرم اولیه‌شان از دست نرود. در حال حاضر الیاف پلی‌استر مرغوب‌ترین الیاف برای داخل عروسک می‌باشد. ساختار این الیاف به گونه‌ای است که هوا در آن جریان دارد و مانع جذب رطوبت و بو می‌شود. بسیار لطیف و سبک است و حجم زیادی از آن وزن بسیار کمی دارد! و خاصیت ارتجاعی آن که از مزایای مهم این الیاف به شمار می‌رود. این الیاف از نظر فاکتورهای سلامتی نیز استاندارد هستند و ضدآلرژی می باشند. الیاف پلی‌استر هالو جدیدترین نوع این الیاف است که از نظر کیفیت و ویژگی‌های اشاره شده یک درجه بهتر از الیاف پلی‌استر معمولی نیز می‌باشد.

3 دیدگاه

آرزو احمدی
20 آذر 1398 ساعت 1:38 صبح

مقاله کاربردی و مفیدی بود.

یک پاسخ ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های الزامی با * مشخص شده اند